Pultraded Izgaralar


Pultruded ızgaralar,pultruzyon yöntemi ile üretilmiş FRP I profillerle FRP çubukların birleştirilmesinden meydana gelmektedir.İçerdikleri yüksek cam elyafları sayesinde elyaf yönünde çok yüksek mukavemete sahiptir.Farklı çevre koşullarına göre farklı reçineler kullanılarak üretilen ızgaralar korozyondan etkilenmez, uzun yıllar bakım gerektirmeden kullanılır.

Genel Kullanım Alanları
Zeminler,platformlar,basamaklar,rampalar,kaldırımlar,rögarlar ve drenaj kanallarıdır.Otomotiv,gıda tekstil,kimya endüstrilerinde sağladığı yararlarıyla özellikle tercih edilmektedir.

Sanayi (Çekme Tip) Izgaraları
Amerispan pultruded-çekme tip sanayi ızgaraları özellikle sanayi alanları için dizayn edilmiştir.I tipi çubuklardan üretilen bu tip ızgaraların bazıları ADA (Çizelgedede belirtilmiştir.) uyumludur.

Yaya Yolu (Çekme Tip) Izgaraları
Amerispan pultruded-çekme tip yaya yolu ızgaraları özellikle yaya yürüme alanları için dizayn edilmiştir.Geniş T tipi çubuklardan üretilen bu tip ızgaralar yürüme açısından son derece güvenli ve konforludur. ADA kurallarına uygun olarak baston/koltuk değneği,tekerlekli sandalye ve yaya trafiğine mükemmel uyumludur.Tatil köyü,park,çocuk oyun alanlarında kullanım için idealdir.

Pultruzyon Yöntemi İe Üretim
Pultruzyon yöntemi malzemenin kalıp boyunca çekilerek üretilmesi yöntemidir. Pultruzyon hattının çalışma prensibi ;makineden ayrı bir bölümde bulunan elyaflar bobinlerden çekilir ve ilk olarak matriks malzemesi olan reçine içinden geçerek ön kalıp olarak adlandırılan bölümden geçerken içlerindeki hava ve fazla reçineden arınır.Ön kalıptan çıkan malzemenin kullanım yerinde atmosfer ve diğer dış etmenlerden korunması için esas kalıba girmeden önce yüzeyi kaplanır. Boyuna mukavemetin yüksek olduğu bu üretim şeklinde malzemenin enine mukavemetini de arttırmak amacı ile özel olarak düğümlü üretilmiş fitil(keçe) dokunmuş yada farklı eksenel yönlere sahip cam kumaşlar ile kaplanır.Bu bağlamda kullanılan reçinelerin % 90'ı polyester ve vinil reçinelerdir. Bunların dışında fenolik reçineler pultruzyon yöntemi ile üretilen ürünlere yanmazlık özellikleri epoksiler yüksek mukavemet daha yüksek ısı dayanımı ve elektriksel özelliklerde yüksek performans sağlar.

[Pultraded Izgaralar]
Çatı ve Cephe Panelleri Kompozit Ürünleri
© Copyright 2011 turcograte.com
powered by nar bilişim