Ürünlerimiz

Galvaniz ızgara

Galvaniz, çeliğin korozyon olayına karşı dayanıklı olmasını sağlamak için çinko ile kaplanması işlemidir. Galvaniz ızgara Eritilmiş durumda olan çinkonun içerisine çeliğin batırılması ile kaplama işlemi yapılmaktadır. İşte yapılan bu işleme galvanizleme denilmektedir. Demir ve çeliğin bulunduğu birçok alanlarda galvaniz işlemi yapılmaktadır. Demir ve çelik malzemeler bulundukları ortamda zamanla birtakım problemlerden dolayı kendi özelliklerini kaybederek paslanmaya başlarlar. Bu paslanma demir ve çelikte dış görünümü etkilemesinin yanı sıra aynı zamanda içten de aşınmasına sebep veren bir durumdur.

Bu duruma maruz kalmamak için günümüzde galvaniz ızgara, galvaniz çelik, galvaniz sac ve daha birçok demir ve çelik bu yöntemle yapılarak paslanmadan uzak tutulmaktadır. Galvanizle kaplanan ürünler genellikle çinko daha sağlam olduğu için çinko ile kaplanmaktadır. Galvaniz kaplama işlemi sanıldığı gibi çok basit bir işlem olmamaktadır. Yapılması gereken bir değil birçok aşama bulunmaktadır. Bu yüzdende galvanizleme işinin ciddi firmalar tarafından yapılmasında yarar vardır. Galvaniz ızgara, galvaniz sac, galvaniz çelik ve daha birçok malzeme bu şekilde daha dayanıklı hale gelmektedir.

Galvaniz ızgara

Galvaniz ızgara ve bu yöntemle yapılan birçok demir ve çelik, galvaniz sayesinde hem estetik bir görünüme hem de bu yolla metallerin her hangi bir zarar görmemesine olanak sağlar. Tesisat borularında, çatı kaplama malzemelerinde, saclarda, daraba ve kepenklerin yapılmasında ve daha birçok yerde galvaniz kaplama yapılmaktadır. Galvaniz ızgara çeşitleri de bu yöntemle paslanmaya karşı daha dayanıklı bir hale gelmektedir. Özellikle paslanma durumuna karşı yapılan bu işlemler bütün hava koşullarında da olsa dayanıklılık göstermektedir. Bunun dışında hiçbir şekilde bakım yapmaya gerek kalmaz. Galvaniz ızgara, kaplamadan dolayı daha uzun ömürlü bir hale gelir. Son yıllarda da sağladığı avantaj bakımından ızgaralar arasında galvaniz ızgara daha çok tercih edilmektedir. Galvanizleme işlemi Ctp profil çok maliyetli bir işlem değildir. Demir ve çelik ürünlerinde sağladığı avantaj ve maliyet tercih edilmesindeki en büyük etkendir. Tabi ki Ctp ızgara bu kadar avantajının yanı sıra galvaniz işleminin birde dezavantajı Paslanmaz Izgara bulunmaktadır. Mesela sıcak daldırma ile yapılan galvaniz işleminde metallerin tamirinin yapılması ya da onarılması söz konusu olmamaktadır.


Çatı ve Cephe Panelleri Kompozit Ürünleri
© Copyright 2011 turcograte.com
powered by nar bilişim