Ürünlerimiz

Ctp profil

Cam elyaf takviyeli plastiğin kısaltılmış hali olan ctp, cam elyaf ile reçinenin birleştirilmesi ile ortaya çıkan Kompozit bir maddedir. Ctp profil kullanımının çok yaygın olmasının nedeni kendine has avantajlı özelliklere sahip olmasıdır. Ctp profil, yüksek özgül mukavemete sahiptir. Elastikiyet özelliği, hafif olması, yüksek korozyona dayanımı ve tasarım esnekliği ile kullanıcıya birçok avantaj sağlamaktadır. Kalıplama esnekliği sayesinde değişik yöntemlerle de üretilebilme olanağına sahiptir. Ctp profil, kolay tamir edilebilir, yüksek derecede kimyasal durumlara dayanabilmekte, çeşitli renklerde üretilebilme özelliklerine sahip olmaktadır. Alevi ilerletmeyen özelliği sayesinde alev durumlarında tehlike söz konusu olmamaktadır.

Bazı durumlarda ctp profillere ışık geçirme özellikleri de kazandırılabilmektedir. Araç-gereç maliyetinin düşük olmasından dolayı ctp profil ürünleri çokça tercih edilmektedir. Teorik olarak ömür boyu kullanım özelliğine sahiptir. Ctp profillerin üretiminde kullanılan bütün ürünler yerli olduğundan dolayı yerli bir malzemedir. Ctp profil, nasıl bir ürüne yapılacaksa, kalıp kullanılarak doğru üretim şekli ile istenilen şekilde biçimlendirilebilmektedir. Camelyaf takviyeli plastik ürünlerin kullanım alanları çok geniş olmaktadır.

Ctp profil/h2>

Bu alanlar otomotiv sektörü, inşaat sektörü, elektrik elektronik sektörü, karayolu uygulamalarında, otomotiv, taşıma sektöründe, belediye hizmetlerinde, savunma sanayi ve havacılık sektöründe ve birçok uygulamalarda kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe ctp profil, cephe kaplamalarında da çokça kullanılmaktadır. Üstü kapalı yerlerin yapımında gerek ışık geçirgenliği gerekse opak renklerinde ctp malzemeleri çokça kullanılan bir ürün olmaktadır. Aydınlık fakat kapalı bir alan oluşturmak için ctp profil kullanmak en doğru seçimdir. Otomotiv sektöründe de çokça kullanılan ctp, arabaların gövdesini oluşturan parçaların dışında aynı zamanda kamyon kasalarında ve minibüslerde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Demiryolu ve metro vagonlarının gövde parçalarında Ctp ızgara çok rahatça kullanılabilmektedir. Ctp'nin çok iyi şekilde elektriği iletmesi bu alanda çok tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesidir. Öncelikli olarak elektrik direklerinde bile kullanılmaktadır. Son yıllarda rüzgâr enerjini elektrik enerjisine çeviren rüzgâr jeneratörlerinin pervane kısımlarında da ctp'den yararlanılmaktadır. Ctp profiller aynı zamanda endüstriyel Galvaniz ızgara inşaatların taşıyıcısı olarakta kullanılabilmektedir. Paslanmaz Izgara Bu profillerden yapılan yüksek gerilim hattı direkleri bu yüzden manyetik alan taşımamaktadır. Ctp profiller iç mekânda kullanıldığı gibi dış mekânlarda da kullanılabilmektedir.


Çatı ve Cephe Panelleri Kompozit Ürünleri
© Copyright 2011 turcograte.com
powered by nar bilişim